SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/007 | 8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

Intézmény logo

Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Oktatási Portál
 • KRÉTA

Hírek

2022. okt. 28.


  Krúdy Gyula Prózamondó verseny

  Október 27- én Farkas Bonitával és Reha Mátéval képviseltük iskolánkat a Krúdy Prózamondó Versenyen, Siófokon. Több, mint 10 éve járunk erre a színvonalas megmérettetésre, amelyet a Krúdy- napok keretén belül tartanak.

  Krúdy Gyula Prózamondó verseny

  Október 27- én Farkas Bonitával és Reha Mátéval képviseltük iskolánkat a Krúdy Prózamondó Versenyen, Siófokon. Több, mint 10 éve járunk erre a színvonalas megmérettetésre, amelyet a Krúdy- napok keretén belül tartanak.

  Idén is készültünk és nem csalódtunk. Nagyon erős mezőny volt, többen szinte előadóművészként szerepeltek. Úgy gondoljuk, hogy büszkeség ilyen mezőnyben 6. helyezést elérni. A zsűri elnöke, volt krúdys diák, jelenleg színész a Pesti Magyar Színházban. Mindkét versenyzőnket biztatta a folytatásra és Máténak azt mondta, hogy „vérzett érte a szíve”, mert a különdíjat neki szánta, de csak 1 embernek lehetett adni.

  Finom ebéddel is kedveskedtek vendéglátóink és úgy gondolom, ahogy Pócsik Hajnalka szervező kolléganő mondta:

  „Jövőre, Veletek, ugyanitt.”

  Köszönet Szabó Sándorné igazgatóhelyettesünknek, hogy elvitt minket Siófokra és velünk izgult.

  Szeretettel gratulálunk Bonitának és Máténak!

   

  Kiss Gabriella

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  NAV Előadás és Ügyfélkapu nyitási lehetőség iskolánkban

  NAV Előadás és Ügyfélkapu nyitási lehetőség iskolánkban

  Október 25-én a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai látogattak el iskolánkba. A gazdálkodás és menedzsment szakos diákok egy előadást hallgattak meg a NAV általános feladatairól, valamint a különböző adófajtákról.

  2022. nov. 8.


  Tanévnyitó ünnepség a Mathiászban - 2022

  Tanévnyitó ünnepség a Mathiászban - 2022

  Rendhagyó módon- az Iskolarádión keresztül – zajlott le szeptember 1- jén a tanévnyitó ünnepség iskolánkban.

  2022. szept. 1.


  A Mathiászban idén taroltak az emelt szintű angol érettségizők és a középfokú nyelvvizsgázók

  A Mathiászban idén taroltak az emelt szintű angol érettségizők és a középfokú nyelvvizsgázók

  A képen látható vidám társaság – balról jobbra a hátsó sorban- Fábri Dorina, Kiss Máté, – az első sorban – Garamvölgyi Lilla, Schneider Péter András, Földing Gergő, Hekeli Áron, a 12.BS haladó csoport tagjai nem mindennapi eredménynek örülnek: mindannyian sikeres, magas pontszámú, 5-ös emelt szintű angol érettségi vizsgát tettek, ezzel egyben a B2 középfokú komplex angol nyelvvizsga bizonyítványt is megszerezték, valamint az érettségi vizsgabizottság dicséretét is kiérdemelték a kiemelkedő eredményükért.

  2022. jún. 30.  Partnereink

  • Nemzeti Kézilabda Akadémia
  • Halker
  • Balatonboglár
  • AEB Hungária Kft.
  • Datalogic
  • Siófriss
  • BB
  • TN Elektronika Kft.
  • Bázis Informatika Kft.
  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

    8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

   • Telefon: +36 (85)351-316

    E-mail: mathiasz@liveedu.mathiasz.hu

    OM azonosító: 203050/007


   2023Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium