Közösségi szolgálat
Közösségi szolgálat
Az iskolai közösségi szolgálat megkezdésének és teljesítésének folyamata
– Az iskolai közösségi szolgálat szabályai a tanuló és a szülők tájékozódását segíti iskolai szinten.
Ismerteti a közösségi szolgálat tevékenységi területeit, a fogadó szervezetek típusait, a közösségi szolgálat lebonyolításának szabályait, a feladatmegosztást és a dokumentumok kezelését.
– Az Iskolai Közösségi Szolgálat lebonyolításában együttműködő partnerek listája alapján kiválaszthatók azok a szervezetek, melyekkel iskolánknak érvényes megállapodása van.
Amennyiben a tanuló a listában szereplő fogadó szervezetek közül választ magának tevékenységi helyszínt, a közösségi szolgálat közös egyeztetés (bejelentkezés) után azonnal elkezdhető. Külön megállapodást nem kell kötni, elegendő a Jelentkezési lap – Szülői nyilatkozat beadása a munkavégzés megkezdése előtt.
– Együttműködési megállapodás rögzíti az iskola és a lebonyolításban részt vevő fogadó szervezet megállapodását a közösségi szolgálat végzésének szabályozásáról.
Amennyiben a fogadó partner szervezet nem szerepel Az Iskolai Közösségi Szolgálat lebonyolításában együttműködő partnerek listáján, akkor minden esetben megállapodást kell kötni. Az Együttműködési megállapodást 4 példányban kell hiánytalanul kitöltetni a fogadó szervezet képviselőjével és személyesen, vagy postai úton el kell juttatni azt az iskola titkárságára (8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.). A megállapodást csak papír alapon lehet beadni, elektronikus úton nem tudjuk elfogadni.
– Jelentkezési lap – Szülő nyilatkozat leadása után kezdhető el a közösségi szolgálat.
A nyilatkozatokat minden külön tevékenységi területen végzett munka előtt be kell adni az osztályfőnöknek. Nyilatkozat hiányában a tevékenység nem kezdhető el. (Ajánlott a legalább két külön tevékenységi területen folytatott munka.)
– Közösségi szolgálati Napló felületén köteles a tanuló vezetni a munkavégzést.
A Naplót az iskola adja ki a tanuló számára az első munkavégzés megkezdése előtt a Jelentkezési lap – Szülő nyilatkozat leadása után.
A Napló belső oldalán megtalálhatók a munkavégzés során betartandó legfontosabb szabályok. A tanuló bejegyzi a Naplóba a megfelelő információkat és tapasztalatokat. A fogadó szervezet együttműködési megállapodásban megnevezett képviselője hitelesített aláírással igazolja az elvégzett munkát. A tanuló folyamatosan, de legkésőbb az aktuális tanév végéig bemutatja az osztályfőnökének a teljesítést igazoló bejegyzéseket.
A Közösségi szolgálati Napló a tanuló tulajdona. Pótlása a tanuló kötelessége.
– Igazolás kiállításával ismeri el az az iskola az 50 óra közösségi szolgálat teljesítését