SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/007 | 8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

Intézmény logo

Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

HírekKözérdekű adatokOktatási PortálKRÉTA

Hírek

2024. márc. 7.


Kiss Gabriella

  Szép Magyar Beszéd verseny 2024

  Február 29-én rendezte meg iskolánk- immár 3. alkalommal- a Kazinczy- verseny Somogy vármegyei fordulóját.

  Szép Magyar Beszéd verseny 2024

  Február 29-én rendezte meg iskolánk- immár 3. alkalommal- a Kazinczy- verseny Somogy vármegyei fordulóját.

  Összesen 21 versenyző érkezett Somogy különböző részeiből. Nagy örömet szerzett nekünk, hogy ennyi tehetséges diákot és felkészítő tanáraikat vendégül láthattunk. A megmérettetés két részből állt: egy szabadon választott és egy kötelező szöveg értő és értető felolvasásából.A zsűrinek idén is nehéz dolga volt. A gimnáziumi kategóriában: Pócsik Hajnalka magyar nyelv és irodalom szakos tanár, Varga Yvette igazgatóhelyettes és szaktanár és Tóth Krisztina magyar nyelv és irodalom szakos tanár döntött. A technikumi kategóriában: Illés Gabriella és Sipos Andrea magyar nyelv és irodalom szakos tanárok hoztak döntést a helyezettekről és a továbbjutókról. Ezúton is köszönjük szépen a zsűri színvonalas munkáját.

  Eredmények:

  Gimnáziumi kategória:

  1. Elek Bálint, Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium

  Felkészítő tanára: Borosné Gyarmati Cecília

  1. Pálffy Rozi Anna, Mátyás Király Gimnázium, Fonyód

  Felkészítő tanára: Dr. Lázár Zoltánné

  1. Bándi Roland, Kaposvári SZC Dráva Völgye Technikum és Gimnázium, Barcs

  Felkészítő tanára: Kissné Vránics Katalin

   

  Technikumi kategória:

  1. Gősi Georgina, Kaposvári SZC Rudnay Gyula Szakképző Iskola és Kollégium, Tab

  Felkészítő tanára: Tóth Ágnes

  1. Farkas Réka Bonita, Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium, Balatonboglár

  Felkészítő tanára: Nyáriné Molnár Ágnes

  1. Maksi Dániel, Kaposvári SZC Rudnay Gyula Szakképző Iskola és Kollégium, Tab

  Felkészítő tanára: Tóth Ágnes

   

  A kategóriák első két helyezettje továbbjutott a győri, országos döntőbe. Szeretettel gratulálunk Nekik és minden résztvevőnek, hiszen elmondhatjuk, hogy idén is nagyon nívós volt a mezőny.

  Iskolánkat Farkas Bonita és Rostás Atilla képviselte. Bonita 2. helyezettként idén is továbbjutott, drukkolunk Neki és Ági tanárnőnek áprilisban, az országos versenyen. Atilla 9. évfolyamosként, élete első Kazinczy versenyén jól szerepelt, lelkiismeretesen felkészült, csak nagyon izgult. Így is büszkék vagyunk Rá és mindenkire, aki ebben a mai világban a telefonnyomkodás helyett olvasott, készült egy versenyre.

  Hálásan köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult az idei Kazinczy- verseny sikeres lebonyolításához. A Vezetőségnek a vendéglátás támogatását, Bene Ádámnak az ajándék elkészítését és a fotózást, a 10/HBS-es lányoknak: Lillának , Zorának és Hannának a regisztrációt és a verseny lebonyolításának segítségét.

  Jövőre, Veletek, ugyanitt.

   

  Kiss Gabriella, a szervezők- Nyáriné Molnár Ágnes és Csuka Emőke- nevében

  GALÉRIA

  Galéria

  DSC07983.JPG
  DSC07989.JPG
  DSC08132.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Idén is szépen szerepelt a Mathiász a Comenius Iskola interaktív országos angol nyelvi csapatversenyén

  Idén is szépen szerepelt a Mathiász a Comenius Iskola interaktív országos angol nyelvi csapatversenyén

  Március 22-én a székesfehérvári Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola meghívásával éltünk: az élménydús interaktív angol nyelvi ’Day at the CoMuseum’ csapatversenyen immár 3-ik alkalommal képviseltük iskolánkat.

  2024. márc. 26.


  Varga Éva Katalin

  Szép eredmény Szekszárdon! 📚

  Szép eredmény Szekszárdon! 📚

  Szívből gratulálunk Farkas Bonita 12/HBS osztályos tanulónknak, aki Az én Pannóniám Országos Vers - és Prózamondó Versenyen bronz minősítést szerzett. Bonita mindkét versét nagyon szépen adta elő, az ország legjobb versmondói között, a szekszárdi Német Színházban.

  2024. márc. 25.


  Kiss Gabriella

  Előzetes felvételi jegyzék - 2024

  Előzetes felvételi jegyzék - 2024

  A középfokú felvételi eljárás azon szakaszához érkeztünk, amikor a jelentkezőket az általános iskolai tanulmányi eredményeik alapján rangsoroljuk és elkészítjük az előzetes felvételi jegyzékünket.

  2024. márc. 21.


  Vezetőség


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

  8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

  Telefon: +36 (85)351-316

  E-mail: mathiasz@liveedu.mathiasz.hu

  OM azonosító: 203050/007


  2024Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium