SZC logo

Siófoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203050/007 | 8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

Intézmény logo

Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

HírekKözérdekű adatokOktatási PortálKRÉTA

Hírek

2023. júl. 6.


Vezetőség

  Tanévzárás a Mathiászban

  A 2022-2023-as tanévet 480 tanuló fejezte be a Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnáziumban. Az iskola oktatói a tanév során rengeteg közösségépítő programot és versenyt szerveztek, több pályázaton is sikeresen vettek részt a diákokkal – melyekről aktuálisan be is számoltunk a lapban. A sok-sok program mellett viszont folyamatosan zajlott a tanulók felkészítése az érettségi és szakmai vizsgákra is, melynek eredményességét bizonyítja az alábbi összefoglaló.

  Tanévzárás a Mathiászban

  A 2022-2023-as tanévet 480 tanuló fejezte be a Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnáziumban. Az iskola oktatói a tanév során rengeteg közösségépítő programot és versenyt szerveztek, több pályázaton is sikeresen vettek részt a diákokkal – melyekről aktuálisan be is számoltunk a lapban. A sok-sok program mellett viszont folyamatosan zajlott a tanulók felkészítése az érettségi és szakmai vizsgákra is, melynek eredményességét bizonyítja az alábbi összefoglaló.

  A május-júniusi vizsgaidőszakban összesen 94 tanulónk érettségizett. Angol nyelv, informatika és magyar nyelv és irodalom vizsgatárgyakból emelt szinten is szép eredmények születtek, és az alsóbb évfolyamosok közül is többen tettek előrehozott érettségi vizsgát. A szakgimnáziumi képzésben érettségiző diákjaink regeneráló balneoterápiás masszőr, ügyfélszolgálati ügyintéző, illetve irodai informatikus végzettségről szóló bizonyítványt is átvehettek.

  Idén 6 ágazat 7 szakmájából kaptak szakmai bizonyítványt tanulóink: irodai titkár, sportedző, szoftverfejlesztő, informatikai rendszerüzemeltető, szőlész-borász, kertész és kerti munkás. Külön öröm számunkra, hogy a 119 kiállított szakmai bizonyítványból 37-et felnőttképzési jogviszony keretében szereztek meg tanulóink. A szakmai vizsgák végeztével a Somogyi Kereskedelmi és Iparkamara is elismerését fejezte ki a regionálisan is kiemelkedő, szép vizsgaeredmények kapcsán, kiemelve a színvonalas vizsgalebonyolításokat is.

  Technikumban a 10. évfolyamon, szakképző iskolában már a 9. évfolyamon eljött az első komoly megmérettetés az ágazati alapvizsga. Ebben a tanévben összesen 99 tanulónk teljesítette ezt sikeresen és folytathatja tovább szakirányú tanulmányait.

  A tanítási év végén szokásos módon már a következő tanév előkészítése zajlik. Szeptemberi indulással az alábbi 2 éves képzésekre jelentkezhetnek a tanulni vágyó felnőttek:

  · Szőlész-borász

  · Kertész

  · Mezőgazdasági gépész

  · Érettségi felkészítés (szakiskolai/szakmunkás végzettséggel rendelkezőknek)

  További információért keresse fel honlapunkon az aktuális híreket! 

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Fenntarthatósági témahét a Mathiászban!

  Fenntarthatósági témahét a Mathiászban!

  A Pénz7 és a Digitális témahét után, ápilis 22. és 26. között rendeztük meg a Fenntarthatósági témahetet iskolánkban.

  2024. máj. 13.


  Nyáriné Molnár Ágnes

  Egészségügyi alkalmassági vizsgálat - 2024

  Egészségügyi alkalmassági vizsgálat - 2024

  Tájékoztatom, hogy az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton történő megjelenés feltétele a szakmai  képzésre történő felvételnek.

  2024. máj. 9.


  Vezetőség

  Elballagtak végzős diákjaink 🎓🎈 ~ 2024

  Elballagtak végzős diákjaink 🎓🎈 ~ 2024

  Utolsó osztályfőnöki órájukra ültek be iskolánk végzős diákjai pénteken délelőtt.

  2024. máj. 4.


  Holczman József


  Partnereink

  SZC logo

  Siófoki Szakképzési Centrum


  Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium

  8630 Balatonboglár, Szabadság utca 41.

  Telefon: +36 (85)351-316

  E-mail: mathiasz@liveedu.mathiasz.hu

  OM azonosító: 203050/007


  2024Siófoki SZC Mathiász János Technikum és Gimnázium